medyauzmani.com

UBS, 4. çeyrek kazançları öncesinde Walmart hisselerinde Al notunu korudu Yazar Investing.com


© Reuters

Pazartesi günü UBS, Walmart hisseleri üzerindeki olumlu duruşunu teyit ederek Al notunu ve $190,00 fiyat hedefini korudu. Değerlendirme, perakende sektörünün karşı karşıya olduğu çeşitli ekonomik engellere rağmen Walmart’ın dayanıklılık göstermeye ve pazar payı kazanmaya devam edeceğini öngörüyor.

“WMT’nin dönem boyunca inişli çıkışlı harcama ortamına rağmen 4Ç’de iyi bir ivme yakaladığına inanıyoruz. Bu nedenle, yaklaşan 4Ç baskısının ayrıntılarının ve ’24 görünümünün, son hisse kazanımlarının sürdürülebilirliği ve gelecekteki potansiyeli konusunda daha fazla iyimserlik sağlamasını bekliyoruz” dedi.

Bu beklentiler, ABD tüketicisinin sağlığına ilişkin endişeler, potansiyel gıda deflasyonu, genel mallara yönelik dalgalı talep, ABD seçimlerinin dikkat dağıtıcı etkileri ve yüksek faiz oranları gibi çok sayıda zorluğun ortasında ortaya çıkıyor.

UBS, Walmart’ın savunmacı yapısını, isteğe bağlı harcamalarda toparlanma potansiyelini ve benzersiz satış ve kâr faktörlerini perakendeci için önemli avantajlar olarak vurguluyor. Bu itici güçler arasında pazar yerinin genişlemesi, yüksek marjlı reklam gelirlerinin artması ve yerine getirme operasyonlarında otomasyondaki ilerlemeler yer alıyor.

Firma, Walmart’ın büyüyen alternatif kâr kaynakları ile Apple’ın hizmet bazlı gelirlerindeki artışın değerleme katsayısını yükselttiği deneyimi arasında bir paralellik kuruyor. UBS, Walmart’ın alternatif kâr akışlarını geliştirdikçe, benzer şekilde daha yüksek bir hisse senedi değerlemesinden yararlanabileceğini öne sürüyor.

Walmart’ın 2024 yılı boyunca bu yüksek marjlı gelir akışlarına odaklanması ve potansiyel olarak kazançlarının piyasa beklentilerine uygun olarak 6,80 ila 7,00 $ aralığına düşmesine rehberlik etmesi bekleniyor. Mevcut konsensüs 7,06 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu faktörlere dayanarak UBS, Walmart’ın hisselerinin cazip bir yatırım fırsatı olmaya devam ettiğine inanıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Walmart (NYSE:WMT) perakende sektöründe bir istikrar feneri olmuştur ve InvestingPro’nun son verileri bu anlatıyı güçlendirmektedir. Walmart, 455,77 milyar dolarlık güçlü piyasa değeriyle, Tüketici Temel Ürünleri Dağıtım ve Perakende sektörünün ağır toplarından biri konumunda. Şirketin hissedar getirilerine olan bağlılığı, finansal sağlığının ve istikrarlı performansının bir kanıtı olarak temettü ödemelerini 28 yıl üst üste artırması ve etkileyici bir şekilde 51 yıl üst üste sürdürmesi ile açıkça görülmektedir.

InvestingPro İpuçları, Walmart’ın yakın vadeli kazanç büyümesine kıyasla düşük bir Fiyat/Kazanç (F/K) oranıyla işlem gördüğünü ve 2024’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ay için düzeltilmiş F/K oranının 27,4 olduğunu vurguluyor. Bu durum, şirketin kazanç gidişatı göz önünde bulundurulduğunda potansiyel bir değer düşüklüğüne işaret edebilir. Ayrıca, Fiyat/Kazanç/Büyüme (PEG) Oranı 0,33’tür ve bu da hissenin büyüme oranına bağlı olarak cazip olabileceğini göstermektedir.

Hisse senedi 52 haftanın en yüksek seviyesine yakın işlem görürken, fiyat bu zirvenin %99,19’unda, analistler şirketin bu yıl kârlı kalacağını tahmin ediyor ve son on iki aydaki kârlılık istikrarlı bir finansal temele işaret ediyor. Yatırımcılar UBS tarafından sağlanan bilgileri değerlendirirken, bu InvestingPro ölçümleri Walmart’ın mali durumuna ilişkin ek bir bağlam sunuyor.

Walmart’ın mali durumunu ve gelecekteki görünümünü daha derinlemesine incelemek isteyen okuyucular için, şirketin performansının ve pazardaki konumunun kapsamlı bir analizini sunan ek InvestingPro İpuçları mevcuttur. InvestingPro’yu ziyaret ederek Walmart hakkında daha fazlasını keşfedin ve özel ipuçlarına erişin ve yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinde ek %10 indirim için PRONEWS24 kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın