medyauzmani.com

Uniswap Labs, yeni bir finansman turuyla tek boynuzlu at olmak istiyor

Yeni haberlere göre, Merkezi Olmayan Borsa (DEX) Uniswap, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) teklifini genişletmek için ciddi yatırımları artırmanın ilk aşamalarında.

TechCrunch, 30 Eylül’de Uniswap protokolüne katkıda bulunan bir DeFi girişimi olan Uniswap Labs’ın 100-200 milyon dolar sermaye toplamak için yatırımcılarla bir araya geldiğini bildirdi.

İki isimsiz kişiye atıfta bulunan haber, girişimin yaklaşmakta olan bir finansman turunun bir parçası olan Polychain ve Singapur’un en büyük devlet fonlarından biri gibi yatırımcılarla çalıştığını söyledi. Yatırım turundan sonra Uniswap’ın 1 milyar dolar değerinde olması beklense de, görüşmeler henüz tamamlanmadığı için anlaşmanın şartları değişebilir.

Uniswap’ın yeni finansmanla daha fazla DeFi aracı ve NFT teklifi getirmeyi hedeflediği bildiriliyor. Uniswap’ın günlük işlem hacmi, yayın tarihi itibariyle 1,1 milyar dolar olarak ölçülmektedir. Bu rakam aynı zamanda küresel merkezi olmayan borsalardaki toplam işlem hacminin yüzde 57’sini temsil ediyor. Karşılaştırma için, başka bir merkezi olmayan borsa olan Curve, günlük yaklaşık 205 milyon dolarlık bir hacme sahip.

En büyük beş merkezi olmayan borsanın (DEX) günlük işlem hacmi. Kaynak: DeFi Llama

Uniswap Labs COO’su Mary Catherine Lader, “Misyonumuz küresel mülkiyeti ve ticareti serbest bırakmaktır” dedi. Lader, “Değeri paylaşma ve insanları topluluğa dahil etme ve projeniz, şirketiniz veya kuruluşunuzla değeri paylaşma yeteneğini benimseyebiliyorsanız, daha fazla insanın bu gayrimenkule katılmasına izin vermenin güçlü bir yolunu keşfettiniz” diye ekledi.

Uniswap Labs, Cointelegraph’ın yorum talebine henüz yanıt vermedi.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, Uniswap, NFT’lerdeki likidite sorunları ve “bilgi eşitsizlikleri” gibi sorunları ele almak için büyük planları olan NFT kredi kuruluşlarıyla çalışmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Ethereum tabanlı DEX, ayı piyasasına rağmen bu yıl yükseliş trendinde.

İlk olarak 2018’de piyasaya sürülen Uniswap, 2019’da ABD kripto odaklı şirket Paradigm’e ilk finansman turunu tamamladı. Uniswap ayrıca Paradigm, USV gibi diğer şirketlerin ek yardımlarıyla 2020’de Andreessen Horowitz liderliğindeki A Serisi finansman turunu başarıyla tamamladı. ve Sürüm Bir, Varyant ve Parafi Capital.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın