medyauzmani.com

WazirX USDC borsasının delist edilmesi

Hindistan merkezli borsa WazirX, USD Coin’i (USDC) platformundan çıkarmayı ve kalan bakiyeleri Binance USD (BUSD) destekli stablecoin Binance’e dönüştürmeyi planlıyor.

WazirX Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Pax dolar (USDP) ve TrueUSD (TUSD) gibi diğer sabit paralarla birlikte USDC yatırmayı durdurduğunu duyurdu.

Duyuruya göre platform, kullanıcılar için likidite ve sermaye verimliliğini artırmak için USDC yerine BUSD stablecoin sunacak. Şirket, WazirX’in 5 Ekim’de USDC, USDP ve TUSD’nin mevcut kullanıcı bakiyeleri için BUSD’ye otomatik 1:1 dönüşüm uygulayacağını söyledi.

Borsa duyurusunda şunları söyledi: “Kullanıcılar, dönüşümün tamamlanmasının ardından BUSD hesap bakiyelerinin altındaki USDC, USDP ve TUSD bakiyelerini görebilecekler. WazirX, otomatik dönüşüm için uygun olan sabit paraların listesini değiştirebilir.”

WazirX’te USDC, USDP ve TUSD para çekme işlemleri Cuma gününe kadar geçerli kalacak. Platform daha sonra 26 Eylül’de sabit paraları spot ticaret çiftlerinden çıkarmayı planlıyor.

CoinGecko verilerine göre WazirX, duyurudan önce çok küçük miktarlarda USDC ticareti yapıyordu. Yazma sırasında, WazirX’te listelenen tek USDC ticaret çifti, günlük hacimde 3.400$’dan USDC ile Tether (USDT) arasında işlem yapıyor gibi görünüyor.

BUSD, USDT ve Hindistan Rupisi stabilcoinlerine karşı sırasıyla 5.700$ ve 5.200$ günlük işlem hacmine sahip iki WazirX işlem çiftine sahiptir.

WazirX, yazı yazılırken Cointelegraph’ın yorum talebine henüz yanıt vermedi.

Düzenlemeye tabi finansal teknoloji firması Circle ve Coinbase tarafından piyasaya sürülen USDC, Tether USDT’den sonra piyasa değeri açısından en büyük ikinci sabit paradır. Yazma sırasında USDC, yaklaşık 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. CoinGecko’ya göre, değere göre üçüncü en büyük stablecoin olan Binance USD, 20.6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

En iyi 3 stablecoin. Kaynak: CoinGecko

USDC’nin WazirX’ten çekilmesi, Binance’in USDC’yi takas edilebilir bir varlık olarak platformundan kaldırma planlarını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. WazirX’e benzer şekilde Binance, likiditeyi artırmak için USDC, USDP ve TrueUSD bakiyelerini otomatik olarak BUSD stabilcoinlerine dönüştüreceğini duyurdu.

Binance ayrıca Ağustos ayında, Hindistan kripto borsası düzenleyici incelemeye tabi tutulduktan sonra WazirX’te herhangi bir hisseye sahip olmadığını duyurdu. Hindistan’ın İcra Departmanı daha önce şirkete karşı kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak WazirX’teki 8.1 milyon dolardan fazla fonu dondurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın