medyauzmani.com

XPO hisseleri, net kaldıracı azaltmayı hedeflediği için Gimme Credit tarafından İyileştirme seviyesine yükseltildi Yazar Investing.com


© Reuters.

Pazartesi günü, bir kurumsal tahvil araştırma şirketi olan Gimme Credit, XPO, Inc (NYSE:XPO) üzerindeki notunu “durağan “dan “iyileştirme “ye yükseltti. Yükseltme, firmanın şirketin finansal kaldıraç beklentilerine ilişkin olumlu görünümünü yansıtıyor. Gimme Credit’e göre, XPO’nun net kaldıracının yakın ve orta vadede azalması ve şirketin net kaldıracı bir ila iki kat arasında azaltma hedefiyle uyumlu olması bekleniyor.

XPO Logistics, son dönemdeki performansını 2021 yılında uygulamaya koyduğu LTL 2.0 stratejisine borçlu. Bu strateji, Kuzey Amerika kamyon yükünden daha az (LTL) operasyonlarında hedeflenen büyümeye ulaşmayı amaçlıyor; gelir artışı %6-8, düzeltilmiş FAVÖK büyümesi %11-13 ve düzeltilmiş faaliyet oranında minimum 600 baz puan iyileşme öngörülüyor.

Gimme Credit’in XPO’nun kredi puanını 0’dan 1’e yükseltme kararı, şirketin uzun vadeli Kuzey Amerika LTL taşıyıcısı olma hedefi doğrultusunda çalışmaya devam etmesiyle birlikte geldi. XPO’nun hedefleri arasında yatırım yapılabilir bir kredi profiline ulaşmak da yer alıyor. Şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde Avrupa’daki piyasa koşullarının ve değerlemelerin iyileşeceğini öngörmesiyle, Avrupa’daki işinin potansiyel elden çıkarılmasının bu hedeflere katkıda bulunması bekleniyor.

InvestingPro Insights

XPO Inc’in (NYSE:XPO) LTL 2.0 stratejisine odaklanması, Gimme Credit’ten gelen son yükseltmenin de gösterdiği gibi analistler tarafından iyi karşılanmış görünüyor. Şirketin finansal kaldıraç beklentileri InvestingPro’nun gerçek zamanlı verileriyle daha da destekleniyor. XPO’nun piyasa değeri yaklaşık 13,62 milyar dolar olup sektördeki sağlam konumunu yansıtmaktadır. Dahası, şirket bir yıllık toplam %243,1 gibi etkileyici bir getiri ile güçlü bir fiyat performansı göstermiştir. Bu performans, şirketin gelecekteki kârlılığı ve büyüme beklentileriyle ilgili olumlu duyguların bir kanıtıdır.

InvestingPro İpuçları, bu yıl net gelirin artmasının beklendiği ve yedi analistin önümüzdeki dönem için kazançlarını yukarı yönlü revize ettiği XPO için yükseliş görünümüne işaret ediyor. Şirketin hisse senedi de bir haftalık fiyat toplam getirisi %26,56 ile önemli getiriler elde ediyor. Bununla birlikte, potansiyel yatırımcılar hisse senedinin volatilitesinin ve şu anda 71,63 gibi yüksek bir kazanç katsayısıyla işlem gördüğünün farkında olmalıdır. Ek olarak, XPO hissedarlara temettü ödemez, bu da bireysel yatırımcıların gelir getiren hisse senedi tercihlerine bağlı olarak yatırım kararlarını etkileyebilir.

XPO’nun performans metriklerini ve stratejik içgörülerini daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro, yatırımcıların bilinçli kararlar almasına yardımcı olacak ek ipuçları sunuyor. XPO için 16 InvestingPro İpucu daha mevcut olup bunlara adresinden erişilebilir. Yatırım deneyiminizi geliştirmek için PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirimden yararlanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın