medyauzmani.com

Y kuşağının sadece yüzde 21’i kripto para birimi yatırımları konusunda iyimser

Bankrate tarafından yapılan yeni bir anket, Y kuşağının artık kripto para birimlerine yatırım yapmaktan daha az rahat hissettiğini ortaya koyuyor. Ankete katılan Y kuşağının sadece yüzde 21’i kripto para birimine yatırım yapma konusunda iyimser olduklarını söyledi. Y kuşağı arasındaki iyimserlik oranı geçen yıla göre %14 düştü. 2021 yılında yapılan ankette; Y kuşağının yüzde 35’i kripto para birimine yatırım yapmaktan memnun olduklarını söylüyor.

iletilen ayrıntılara göre; Kripto para yatırımlarına yönelik artan karamsarlığın temel nedeninin son dönemde kripto para piyasalarında görülen düşüş eğilimi olabileceği tahmin ediliyor. Dünyadaki hiperenflasyon nedeniyle, yatırımcılar riskli yatırımlardan kaçınmaya ve riskli olanlardan vazgeçmeye eğilimlidir, birçok kripto para birimi son zamanlarda değerlerinde büyük bir kayıp yaşadı. Bu, kripto para piyasasında “kripto kışı” olarak adlandırılan bir süreci tetikledi. Bitcoin ve Ethereum gibi popüler kripto para birimleri bu süreçten olumsuz etkilendi ve 2021’den bu yana yüzde 30’dan fazla değer kaybetti.

Kripto para piyasa değeri 2021’den bu yana 2 trilyon dolar düştü

Öte yandan, anket sonuçları, yüksek enflasyon ve ekonomik durgunluğun ABD’deki Y kuşağını daha muhafazakar yatırım kararları almaya zorladığını ortaya koydu. Kripto para piyasasının piyasa değeri 2021’den bu yana 2 trilyon dolardan fazla düştü.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın