medyauzmani.com

Zoetis hisseleri zayıf dördüncü çeyrek mali sonuçları ve tahmin açığı nedeniyle düşüşte Yazar Investing.com


© Reuters.

Zoetis Inc. (ZTS) dördüncü mali çeyrek için analistlerin tahminlerinden daha düşük kazanç açıkladı ve bu da piyasa öncesi işlem saatlerinde şirketin hisse senedi fiyatında %3,6’dan fazla düşüşe neden oldu.

Hayvan sağlığı alanında uzmanlaşan şirket 1,24 $ hisse başına kazanç (EPS) bildirdi ve bu rakam 1,32 $ olan ortalama analist tahminlerini karşılamadı. Zoetis’in bu çeyrekteki geliri, 2,19 milyar dolar olan beklentiye kıyasla 2,2 milyar dolar ile tahmin edilenin biraz üzerinde gerçekleşti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Zoetis’in geliri 1,2 milyar dolar olarak gerçekleşirken, bu rakam bir önceki yılın dördüncü çeyrek gelirine kıyasla %9’luk bir artış anlamına geliyor.

Uluslararası alanda ise şirketin geliri, 2022 yılının aynı dönemine göre raporlanan bazda %9, operasyonel bazda ise %8’lik bir artışla 982 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Zoetis İcra Kurulu Başkanı Kristin Peck, “Zoetis 2023 yılında da, farklı pazar ve türlerdeki ürün çeşitliliğimiz ve çalışanlarımızın bağlılığı sayesinde güçlü bir performans sergiledi” dedi.

“Ağrı, cilt rahatsızlıkları ve parazit kontrolüne yönelik tedavileri içeren evcil hayvanlara yönelik yenilikçi ürün serilerimizin öncülüğünde operasyonel düzeyde %7’lik bir gelir artışı elde ettik.”

Zoetis, 2024 mali yılı için EPS’sinin 5,74 ila 5,84 dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor ve bu da ortalama analist tahmini olan 5,99 doların altında kalıyor.

Şirket bu yılki gelirinin 9,075 milyar dolar ile 9,225 milyar dolar arasında olmasını bekliyor ki bu da 9,206 milyar dolarlık analist konsensüsünün altında kalıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın